Dwa medale Amelii Marek w młodzieżowych MP - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwa medale Amelii Marek w młodzieżowych MP

Z dwoma medalami: srebrnym i brązowym, zdobytymi w kategorii młodzieżowców (19-23 lata) wróciła zawodniczka Ogniska TKKF Delfin, Amelia Marek z rozegranych w Lublinie, Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu.

Medale pływackich Mistrzostw Polski

Srebrny medal, podopieczna trenera Michała Kacera zdobyła w wyścigu na dystansie 50 metrów stylem klasycznym, w którym uzyskała rezultat 32.29 s. W klasyfikacji open, wynik ten dał jej piąte miejsce w Polsce. Warto dodać, że w eliminacjach, tarnowianka z czasem 32.62 s zajęła szóstą lokatę.

Na najniższym stopniu podium nasza pływaczka stanęła natomiast po zakończeniu rywalizacji na 100 metrów stylem motylkowym, osiągając wynik 1:01.22 min. Również tutaj, podopieczna trenera Michała Kacera zapewniła sobie piątą lokatę w klasyfikacji open. W tym przypadku Amelia Marek uzyskała jednak gorszy wynik niż w eliminacjach, w których z rezultatem 1:01.06 min uplasowała się na trzeciej pozycji.

Zawodniczka Delfina awansowała także do finału „A” wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym. Zakończyła go z czasem 27.51 s, co dało jej dziewiątą lokatę w klasyfikacji open i szóste miejsce wśród młodzieżowców. W eliminacjach, tarnowianka zajęła natomiast ósme miejsce, osiągając wynik 27.67 s.

Wyniki Amelii Marek mają tym większą wartość, że zawodniczka Delfina dopiero pierwszy rok startuje w kategorii młodzieżowców.