Dwa domowe mecze TS Iskra - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwa domowe mecze TS Iskra

Kolejna dawka emocji czeka podczas tego weekendu tarnowskich kibiców piłki nożnej w wykonaniu kobiecym. Swoje mecze w roli gospodyń rozegrają bowiem zarówno seniorki, jak i juniorki TS Iskra Tarnów.

Piłka do piłki nożnej

W trzeciej wiosennej kolejce trzeciej ligi, tarnowianki w sobotę o godz. 17 zagrają na boisku w Woli Rzędzińskiej z Interem Gnojnica. Zespół ten zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli, a jego dorobek to cztery zwycięstwa, remis i osiem porażek. Z sześciu delegacji wrócił natomiast z czterema punktami, pokonał 4-1 zdecydowanego outsidera Rysy Bukowina Tatrzańska i w pierwszej kolejce rundy wiosennej bezbramkowo zremisował z Sanovią Lesko. Był to jedyny mecz rozegrany w drugiej rundzie przez zespół z Podkarpacia. Tydzień temu miał on bowiem zagrać z Rysami, ekipa z Bukowiny Tatrzańskiej zrezygnowała jednak z wyjazdu. W pierwszej rundzie Iskra wygrała z Interem 6-1.

Tego samego dnia, tyle że o godz. 14, na boisku w Woli Rzędzińskiej, rozpocznie się mecz jedenastej kolejki Centralnej Ligi Juniorek U-16. Rywalem „jedenastki” z Tarnowa będzie w nim UKS Wisła Kraków. Zespoły te sąsiadują z sobą wprawdzie w tabeli, ale dzieli je dystans aż dziesięciu punktów. Drużyna z Krakowa zdobyła ich do tej pory tylko pięć, przy czym trzy z nich otrzymała walkowerem za pojedynek z ekipą LUKS Wisła Nowy Korczyn, który wycofała się z rozgrywek. Na boisku zremisowała natomiast jedynie z LUKS Wisła (4-4 na wyjeździe) oraz z Górnikiem Łęczna (1-1 u siebie). Jesienią „Iskierki” wygrały w Krakowie 10-1, a pięć bramek zdobyła Blanka Zając (cztery z nich między 54 a 66 minutą).