Bardzo ważny mecz koszykarzy MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Bardzo ważny mecz koszykarzy MUKS 1811 Unii

Siedemnastą już kolejkę spotkań rozegrają podczas tego weekendu zespoły rywalizujące w grupie „C” drugiej ligi koszykówki mężczyzn. MUKS 1811 Unia Tarnów, w sobotę o godz. 16 zmierzy się w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ze Startem Meble Dobrodzień.

Jest to drużyna, z którą tarnowianie odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, po trzech kolejnych porażkach, wygrywając w październiku ubiegłego roku w hali w Oleśnie (tam swoje domowe mecze rozgrywa ekipa z Dobrodzienia) 115-87 (35-22, 19-21, 27-16, 34-28). Aktualnie Start Meble klasyfikowany jest na dwunastej pozycji, czyli o „oczko” niżej od naszego zespołu, mając tylko o jeden punkt mniej od podopiecznych trenera Jarosława Mosio. Pojedynek ten będzie miał więc ogromne znaczenie dla obu ekip.

Koszykarze z Opolszczyzny zdecydowanie lepiej czują się grając przed swoją publicznością, przed którą wygrali cztery z dziewięciu meczów. Spośród siedmiu spotkań wyjazdowych rozstrzygnęli natomiast na swoją korzyść tylko jedno, w ostatnim ubiegłorocznym pojedynku o punkty pokonali 93-84 Zagłębie Sosnowiec. Bliscy wygranych byli również w konfrontacjach z Daas Basket Hills Bielsko-Biała (87-92) i AZS UJK Kielce (92-97). W innych meczach wyjazdowych ulegli natomiast AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice (86-131), Pogoni Ruda Śląska (64-82), KKS Tarnowskie Góry (69-107) i Hensfortowi Przemyśl (96-120).

W ośmiu ostatnich kolejkach zespół z Dobrodzienia rozstrzygnął na swoją korzyść tylko wspomniane spotkanie w Sosnowcu. W tym roku nie poznał jeszcze natomiast smaku zwycięstwa. Po przegranej w Przemyślu, w ubiegłym tygodniu przegrał na własnym parkiecie 76-115 (mimo że do przerwy prowadził 46-42) z liderem z Katowic. Było to już szóste w tym sezonie spotkanie, w który Start Meble stracił więcej niż 100 punktów. Koszykarze z Dobrodzienia są jedną z najsłabiej broniących ekip w lidze, więcej od nich punktów stracił jedynie zamykający tabelę MKS II Dąbrowa Górnicza.

Gra ofensywna Startu Meble opiera się na pięciu zawodnikach. Trzydziestoośmioletni środkowy Łukasz Bąk zdobył już 288 pkt., o cztery lata od niego młodszy rozgrywający Adrian Płaczek ma ich w dorobku 249, kolejny 38-latek, rozgrywający Michał Cieśla - 229, 23-letni środkowy Maciej Piszczek - 159, a 29-letni rzucający Michał Czekaj - 144.

Zdobywcy punktów dla MUKS 1811 Unii Tarnów

266 – Tomasz Bryzek