Tyle kwiatów w całym mieście - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tyle kwiatów w całym mieście

Na tarnowskich ulicach będzie bardziej kolorowo. Wszystko to za sprawą przeszło 30 tys. roślin, które zostaną posadzone w różnych częściach miasta. Koszt tego zadania to niemal 70 tys. złotych.

begonie

Sadzenie roślin będzie odbywało się etapami. Jako pierwsze, jeszcze przed weekendem majowym, na rabatach pojawią się begonie stale kwitnące białe i czerwone, a także tzw. begonie big. Kolejne nasadzenia zaplanowano w siedmiu transzach między 13 maja a 6 czerwca. Wówczas posadzone zostaną takie rośliny jak: starce popielne, pacioreczniki, aksamitki, pelargonie bluszczolistne, niecierpki, szałwie ogrodowe, werbeny, kocanki włochate, lawendy, fuksje, eukaliptusy popielate, gazanie, barwinki pospolite, heliotropy peruwiańskie i inne.

W tym roku nasadzenia przewidziano w następujących lokalizacjach: rabata przed Grobem Nieznanego Żołnierza, skwer ojca Kokocińskiego, przy przejściu podziemnym przy ul. Mickiewicza, przed pomnikiem generała Bema, plac Ofiar Stalinizmu, rondo Hetmana Tarnowskiego, plac ks. Jerzego Popiełuszki, Park Strzelecki, Park Sanguszków. Rośliny posadzone zostaną także w donicach na ul. Wałowej i na rondach: ul. Słoneczna i Starodąbrowska, ul. Lwowska i Starodąbrowska, ul. Krakowska i Narutowicza.

Przetarg na wykonanie tego zadania wygrała firma Gospodarstwo Ogrodnicze z Łososiny Dolnej.

(ww)