Tarnowianie na Mistrzostwach Świata - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tarnowianie na Mistrzostwach Świata

Tarnowska młodzież uczestniczyła Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Torowym w Pruszkowie. Była to jedyna grupa wolontariuszy z kraju, która pomagała organizatorom w przeprowadzeniu imprezy.
Zdobyte doświadczenie młodzież wykorzysta przy organizacji Karpackiego Wyścigu Kurierów i II Kryterium Eugeniusza Kwiatkowskiego, które niebawem odbędą się w naszym mieście. Do Pruszkowa pojechali uczniowie z I, II i XIV Liceum Ogólnokształcącego.
¬- Pracowali w biurze prasowym, odpowiadali za wydawanie akredytacji, brali udział w kontrolach antydopingowych, pomagali w funkcjonowaniu sekretariatu komisji sędziowskiej, a także promowali Tarnów – występowali w koszulkach i czapkach z logo miasta. Na nowoczesnym torze w Pruszkowie spędzili kilka dni. Sporo się nauczyli – mówi Tomasz Wójcik, członek komitetu organizacyjnego mistrzostw i pomysłodawca wyjazdu.
Do udziału w mistrzostwach tarnowską grupę zaprosili przedstawiciele Polskiego Związku Kolarskiego.
Doświadczenia i umiejętności tarnowianie wkrótce spożytkują. Niedługo pomagać mają w organizacji zaplanowanych w Tarnowie kolarskich imprez: Karpackiego Wyścig Kurierów i II Kryterium Eugeniusza Kwiatkowskiego.