Prezydent zaprasza Wisłę - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Prezydent zaprasza Wisłę

Prezydent Tarnowa skierował list do władz Wisły Kraków, podtrzymując zaproszenie dla piłkarzy „Białej Gwiazdy”, którzy byli zainteresowani rozgrywaniem meczów na tarnowskim stadionie.

Prezydent zadeklarował, że miasto pokryje 40 procent kosztów modernizacji miejskiego stadionu. Jest to konieczne, by obiekt mógł uzyskać licencję pozwalającą na rozgrywanie spotkań ligowych i pucharowych.
List jest następstwem wizyty przedstawicieli piłkarskiego mistrza Polski w Tarnowie. Podczas niej interesowali się możliwością wynajęcia na przynajmniej 20 meczów ligowych i pucharowych (krajowych) - w sezonie 2009/10 - Stadionu Miejskiego.
Wisła szuka obiektu w związku planowanym, dalszym remontem jej stadionu. W tym czasie nie będzie spełniał wymogów licencyjnych. Rozgrywanie spotkań ekstraklasowych nie będzie na nim możliwe. Drużyna Macieja Skorży w tym czasie pojedynki toczyć musi w innym miejscu.
Dlatego działacze Białej Gwiazdy rozpatrują grę w Tarnowie. Za takim rozwiązaniem odpowiada się zdecydowana większość kibiców Wisły. W jednej z ankiet internetowych blisko 90 procent z nich opowiedziało się, za tym, żeby ich drużyna grała właśnie w Mościcach. To wiąże się z remontu Stadionu Miejskiego. Konieczne jest tam zainstalowanie podgrzewanej murawy, wykonanie dodatkowego zadaszenia czy zwiększenie mocy oświetlanie.