Majówkowe wydarzenia - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Majówkowe wydarzenia

Potańcówki z wodzirejem, hymn UE na gitarach elektrycznych, Dzień Flagi i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to cztery wydarzenia, na które zaprasza mieszkańców Urząd Miasta Tarnowa.

majówka

30 kwietnia o godzinie 19 na tarnowskim rynku będzie można celebrować w tanecznych rytmach dwudziestą rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Na uczestników czekać będą potańcówki oraz pokazy w wykonaniu formacji Studia Tańca Honorata. Więcej o tym tutaj.

Dzień później (1 maja) o godzinie 19 na balkonie Pasażu Odkryć od strony Rynku dwaj młodzi muzycy z Tarnowa (Jakub Odbierzychleb i Aleksander Skop) zagrają na gitarach elektrycznych hymn Unii Europejskiej.

2 maja o godzinie 9 przy Grobie Nieznanego Żołnierza odbędzie się uroczyste podniesienie flagi na maszt przez Kompanię Honorową XVI LO im. Armii Krajowej. To z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

3 maja w 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbędzie się msza św. w katedrze (godzina 12) a po niej przemarsz pod Grób Nieznanego Żołnierza przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Grupy Azoty S.A (godz. 13). Tam przedstawiciele samorządu złożą kwiaty (godz. 13.15). Po uroczystości zaplanowano koncert zespołu Leliwa Jazz Band w Amfiteatrze Letnim (godz. 14).

(mt)