Absolutorium dla prezydenta - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Absolutorium dla prezydenta

Tarnowscy radni udzielili prezydentowi Ryszardowi Ścigale absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Dochody miasta przekroczyły 402,4 mln zł, to niemal 104 procent uchwalonego planu. Budżet na 2008 rok zakładał wydatki na poziomie 398 mln zł – w ciągu roku kwota ta wzrosła o ponad 29 mln zł. Deficyt wyniósł nieco ponad 5 mln zł.

Podstawą do udzielenia absolutorium jest sprawozdanie z wykonania budżetu za ubiegły rok oraz opinie komisji rewizyjnej Rady Miasta Tarnowa oraz Regionalnej Izby Obrachunkowej. Obie były pozytywne. Komisja rewizyjna jednogłośnie zdecydowała o skierowaniu wniosku o udzielenie absolutorium. Poparło go 15 radnych, 10 (klub PiS) wstrzymało się od głosu.